$779.99 Original price was: $779.99.$613.00Current price is: $613.00.
In stock
XPR STEALTH SUPPRESSOR READY – BLACK, 6.5 CREEDMOOR, 16.5″ BBL, 3/RD
Accurate, quiet, versatile. This is a high performance XPR ready for your rail mounted optic and a sound suppressor (where allowed by law).
| UPC | 048702019395 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 535757289 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 3 + 1 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | |
| Rate of Twist | 1 in 8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.85 |