MPN: 2-460105RH
Model: Raging Hunter
UPC: 725327619086
In stock
Ships to an FFL where required.
Store pickup available on eligible items.
Questions? Call before you order.
Taurus Raging Hunter 460 S&W Magnum Two Tone 5 Round Capacity 10.5″ Barrel Black Grip
Description
Specifications:
  • Item Number: 2-460105RH
  • UPC: 725327619086
  • Capacity: 5 Rounds
  • Action Type: Double Action / Single Action
  • Firing System: Hammer
  • Front Sight: Fixed
  • Rear Sight: Adjustable
  • Grip: Rubber with Cushioned Insert
  • Frame Size: Large
  • Overall Length: 15"
  • Overall Height: 6.5"
  • Overall Width: 1.8"
  • Weight: 57 oz
  • Slide Material: Steel Alloy
  • Frame Finish: Matte Stainless
  • Barrel: Matte Stainless
  • Shroud: Black Anodized
  • Cylinder Finish: Matte Black Oxide
  • Barrel Length: 10.5 in.
  • Caliber: 460 S&W Magnum
Manufacturer Part Number
2-460105RH
Action
Double / Single Action
ATF Type
REVOLVER
Barrel Finish
Black Anodized
Barrel Length
10"