Manufacturer: STERN DEFENSE
MPN: 015SD15INCHMOD5MLOK161
UPC: 850001176064
In stock
Description
Includes: Stern Defense 15 inch M-LOK rail(Barrel nut, bolts etc.) Stern Defense 16.1 inch 45acp barrel. SD CB45 COMPENSATOR BREAK. Stern Defense assembled upper receiver 45 with dust cover and forward assist. Stern Defense SD BU45 Glock cut bolt. SD CH1 enhanced charging handle.
Manufacturer Part Number
015SD15INCHMOD5MLOK161
Action
.45 ACP
Barrel Finish
Black Melonite
Barrel Length
16.10"
Caliber/Gauge
.45 ACP
Rate of Twist
1:16"