$1,528.00 Original price was: $1,528.00.$1,279.00Current price is: $1,279.00.
In stock
SHADOW SYSTEMS MR920 WAR POET 9MM TB 15+1 507
| UPC | 810120313283 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SS1075H |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Length | 13.6000 |
| Model | |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.9 |
| Sights | Front Night Sight |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |