$1,039.00 Original price was: $1,039.00.$817.00Current price is: $817.00.
Only 1 left in stock
RUG LC CARB 5.7 RFL 10RD BLK
| UPC | 736676193011 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 19301 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 28.2'' |
| Magazine Included | Yes |
| Model | |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 8.35 |
| Sights | Adj Ruger Rapid Deploy |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |