Rosco Manufacturing BL-145-GVT-556-7-M Bloodline 5.56 NATO 14.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
Manufacturer: Rosco Manufacturing
MPN: BL-145-GVT-556-7-M
Model: Bloodline
UPC: 181969500050
Out of stock
Ships to an FFL where required.
Store pickup available on eligible items.
Questions? Call before you order.
Manufacturer Part Number
BL-145-GVT-556-7-M
Length
14.50"
Model
Rate of Twist
1:7"
Product Type
Caliber/Gauge
.223 REM/5.56 NATO
Barrel Length
14.5"