$37.99 Original price was: $37.99.$32.00Current price is: $32.00.
In stock
EXPRESS EXTRA LONG RANGE 410 BORE – 3″, 6 SHOT, 11/16 OZ, 1135 FPS, 25/BX
Simply, the best-balanced, tightest-patterning upland field loads available. Now in a bold new look, and the same premium performance decades of shooters have come to know and trust. The time-proven excellence of Express® XLR Extra Long Range line now with five brand new loadings – 12 gauge to 410 bore – and shot sizes ranging from #2 all the way down to #7 1/2 for everything from pheasant and quail to rabbits and squirrels.
| UPC | 047700017501 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 20775 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 3" |
| Grains | #6 |
| Length | 3" |
| Model | |
| Product Type | |
| Shipping Weight | 1.45 |
| Shot Size | #6 |
| Shot Weight | 11/16 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 1.28 |