$1,749.99 Original price was: $1,749.99.$1,652.00Current price is: $1,652.00.
Only 2 left in stock
KRISS VECTOR CRB G3 9MM 16″ 10RD BLK
Tailored for recreational use and competition in pistol caliber carbine divisions, the KRISS Vector Gen 3 CRB is the most accessible model with a 16″ rifle-length barrel and is legal in most states. The upper and lower housings have been redesigned and improved for adaptability. The CRB features a refreshed barrel shroud with M-LOK mounting points. It is compatible with full-size Glock magazines, ensuring seamless interchangeability for users familiar with Glock-style mags.
| UPC | 811607039962 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV90-3CBL01 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.8 |
| Product Type | |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 14.95 |
| Sights | Low Profile Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |