MPN: JXP10NTB
Model: JXP10
UPC: 752334900661
In stock
Ships to an FFL where required.
Store pickup available on eligible items.
Questions? Call before you order.
HI-PT JXP 10MM 5.2″ NON THRD 10RD BK
Description
All Hi-Point Firearms 10mm handguns feature 100% American parts & assembly as well as: +P rated, New textured grips, YC9 styled slide design & serrations3-dot, fully adjustable sights, Magazine compatibly with 1095 carbineLast round lock open, 10-round magazine (interchangeable with 1095 carbine), Magazine disconnect safety, Larger thumb safety, Operations & safety sheet and Lifetime warranty
Manufacturer Part Number
JXP10NTB
Action
Striker Fired
ATF Type
Pistol
Barrel Finish
Black
Barrel Length
5.2"
Caliber/Gauge
10mm