Fierce Firearms ROGSSX7PRC20TP Twisted Rogue XP 7mm PRC 3+1 20″ Tungsten Cerakote Spiral Fluted Threaded Stainless Steel Barrel, Drilled & Tapped Receiver, BiPod Rail Forend, Phantom Camo LR Negative
Manufacturer: Fierce Firearms
MPN: ROGSSX7PRC20TP
UPC: 853418432501
Only 2 left in stock
Ships to an FFL where required.
Store pickup available on eligible items.
Questions? Call before you order.
Manufacturer Part Number
ROGSSX7PRC20TP
Action
Bolt Action
Barrel Length
20"
Caliber/Gauge
7MM PRC
Capacity
3 + 1
Rate of Twist
1:8"