Fierce Firearms ROGSCX7PRC22BRS Carbon Rogue XP 7mm PRC 3+1 22″ Carbon Fiber Match Grade Threaded Barrel, Smoked Bronze Cerakote Steel Drilled & Tapped Receiver, BiPod Rail Forend, Sonora Ambush Camo
Manufacturer: Fierce Firearms
MPN: ROGSCX7PRC22BRS
UPC: 853418417836
Only 1 left in stock
Ships to an FFL where required.
Store pickup available on eligible items.
Questions? Call before you order.
Manufacturer Part Number
ROGSCX7PRC22BRS
Action
Bolt Action
Barrel Length
22"
Caliber/Gauge
7MM PRC
Capacity
3 + 1
Rate of Twist
1:8"