$819.99 Original price was: $819.99.$730.00Current price is: $730.00.
In stock
BRO AB3 HUNTER 6.5CR 22 MATTE WALNUT 4RD DBM
Action Length: Short Action – Caliber: 6.5 Creedmoor – Barrel Length: 22 – Overall Length: 42 – Length of Pull: 13 5/8 – Weight: 6 lbs 12 oz – Magazine Capacity: 5 – Twist Rate: 8 – Barrel Finish: Matte Blued – Stock Finish: Satin – Barrel Contour: Sporter – Stock Material: Black Walnut – Recoil Pad: Polymer
| UPC | 023614442295 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 035801282 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 50.3000 |
| Model | |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 7.2 |
| Product Type | |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 8.9 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Units per Box | 1 |