$1,799.99 Original price was: $1,799.99.$1,705.00Current price is: $1,705.00.
Only 1 left in stock
Bergara HMR Pro Rifle 6.5 Creedmoor 5rd Magazine 24″ Threaded Barrel
Specifications:
| UPC | 043125065103 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | BPR20-65MC |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Tactical Gray Cerakote |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 49.0500 |
| Model | |
| Number of Magazines | 1 / 5 rd. AICS |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Thumb Safety |
| Shipping Weight | 13.2 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |