$841.00 Original price was: $841.00.$765.00Current price is: $765.00.
Out of stock
FN 509 Fullsize MRD Handgun 9mm Luger 10rd Magazine(2) 4.5″ Barrel FDE
Specifications:
| UPC | 845737011840 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 66-100723 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Model | |
| Product Type | |
| Shipping Weight | 3.4 |
| Sights | Adjustable Sights |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 11.5 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 8.3 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No Manual |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO SALE TO CALIFORNIA |